دنبال کدوم شهرستان می گردی ؟

» استان اردبیل » شهرستان مشگین‌شهر

تاریخ انتشار : 1397/11/24 - 17:28

 کد خبر: 12559
 2307 بازدید

شهرستان مشگین‌شهر

شهرستان مشگین‌شهر از شهرستان‌های استان اردبیل است. شهرستان مشگین شهر در شمال غربی ایران و ۸۳۹ کیلومتری تهران واقع شده‌است و جمعیتی بالغ بر ۱۵۱۱۵۶ نفر را در خود جای داده است. آب و هوای این شهرستان معتدل کوهستانی است. کوه سبلان در ۲۵ کیلومتری این شهر واقع شده‌است. شواهد و قرائن به دست آمده از منطقه باستانیشهریری، حکایت از تمدنی با قدمت شش هزار سال قبل از میلاد در منطقه مشگین‌شهر دارد.

شهرستان مشگین‌شهر از شهرستان‌های استان اردبیل است.

از ۶۷۰ شهید گلگون کفن شهرستان مشگین شهر ۳۵ شهید آن در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت رسیده اندو همچنین از بین این شهدا نام ۸۷ شهید دانش اموز  این شهرستان می درخشد.

شهرستان مشگین شهر در شمال غربی ایران و ۸۳۹ کیلومتری تهران واقع شده‌است و جمعیتی بالغ بر ۱۵۱۱۵۶ نفر را در خود جای داده است. آب و هوای این شهرستان معتدل کوهستانی است. کوه سبلان در ۲۵ کیلومتری این شهر واقع شده‌است. شواهد و قرائن به دست آمده از منطقه باستانیشهریری، حکایت از تمدنی با قدمت شش هزار سال قبل از میلاد در منطقه مشگین‌شهر دارد.

رودهای مهم: خیاو چای – مشگین چای – اونار چای – قره سو

مناطق طبیعی: سبلان و دامنه‌های آن – پارک جنگلی – شیروان دره سی – قره سو – زیستگاه‌های قاراگول-حاتم مشه سی، موئیل، آیقار، منطقه زیبای کپز و …

آبگرمهای معدنی: قوتورسویی – قینرجه – ایلاندو – شابیل – موئیل سویی …


برچسب ها :
دسته بندی : استان اردبیل
ارسال دیدگاه