دنبال کدوم شهرستان می گردی ؟

» استان چهار محال و بختیاری » شهرستان خانمیرزا

تاریخ انتشار : 1398/09/08 - 14:11

 کد خبر: 12893
 2269 بازدید

شهرستان خانمیرزا

شهرستان خانمیرزا دهمین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است

شهرستان خانمیرزا دهمین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری است که در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ با موفقت هیئت وزیران از ایجاد بخش ارمند و اجماع بخشهای خانمیرزا و ارمند به مرکزیت شهر آلونی تشکیل شده‌است.

مردمان این شهرستان یکجانشینان لر بختیاری هستند که از گذشته در منطقه سه دهستان معروف استان مستقر بودند. این سه دهستان شامل خانمیرزا و جانکی و فلارد هستند. هم‌اکنون دهستان‌های خانمیرزا و جانکی در بخش خانمیرزا قرار دارند.

با اصلاحات تقسیمات کشوری، دهستان ارمند در بخش مرکزی شهرستان لردگان دچار تغییراتی شد و با تقسیم به دو دهستان ارمند و دهستان سپیدار و زمینه ایجاد بخش ارمند به مرکزیت روستای ۲۰۷۰ نفری ارمند علیا، شهرستان جدید خانمیرزا از ترکیب بخش کنونی خانمیرزا و بخش ارمند شکل گرفت.

بخش خانمیرزا کنونی نیز در سال ۱۳۷۳٫۱۱٫۱۲ در تابعیت شهرستان لردگان ایجاد شده بود. مطابق سرشماری سال ۱۳۹۵، بخش خانمیرزا ۳۶۳۶۰ و بخش ارمند نیز ۱۷۳۶۸ نفر جمعیت دارند که مجموعاً آمار جمعیتی این شهرستان جدید ۵۳۷۲۸ تفر خواهد بود. مرکز این شهرستان نیز شهر آلونی ۵۲۴۸ نفر جمعیت دارد که در ۱۵۰ کیلومتری، شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : استان چهار محال و بختیاری
ارسال دیدگاه