دنبال کدوم شهرستان می گردی ؟

» استانها » استان بوشهر

تاریخ انتشار : 1397/09/10 - 17:25

 کد خبر: 12044
 2163 بازدید

استان بوشهر

استان بوشهر از استان‌های جنوبی ایران و هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. مرکز این استان بندر بوشهر می‌باشد. این استان به‌علت قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز (پارس جنوبی و شمالی)، کشاورزی و نخلداری و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیّت راهبردی و […]

استان بوشهر از استان‌های جنوبی ایران و هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است که در حاشیه خلیج فارس قرار دارد. مرکز این استان بندر بوشهر می‌باشد.

این استان به‌علت قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز (پارس جنوبی و شمالی)، کشاورزی و نخلداری و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیّت راهبردی و اقتصادی برخوردار است؛ به گونه‌ای که پایتخت انرژی ایران لقب گرفته‌است.
مبارزه مردم تنگستان علیه نیروهای خارجی در یکصد سال اخیر از شاخص‌های مهم تاریخی این استان است.

موقعیت جغرافیایی این استان در ۲۸٫۹۲۲۰۴۱°شمالی۵۰٫۸۳۳۰۹۲°شرقی می باشد.

بر اساس آمار ارائه شده در ایام انقلاب و مبارزه با رژیم طاغوتی استان بوشهر ۱۸ شهید را تقدیم کرد .این استان در طول ۸ دفاع مقدس ۱۹۹۳ شهید را تقدیم این انقلاب کرده است.تعداد شهدای گلنام این استان ۱۰۸ شهید میباشدوتعداد شهدای مدافع حریم عمه سادات در این استان برابر با۲ لاله پر کشیده میباشد.


برچسب ها :
دسته بندی : استانها
ارسال دیدگاه